jak ćwiczyć mięśnie kegla za pomocą kulek

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z nieraz wolno również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć nadal, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach wolno aktualnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają doskonałe wyniki. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością eliminuje się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.