Krakow Restaurant

Wyjątkowa włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film